Uprawnienia zawodowe: |
Absolwent studiów II stopnia na kierunku pedagogika specjalna w pogłębionym stopniu zna i rozumie fakty, teorie, metody stosowane w pedagogice specjalnej oraz złożone zależności występujące pomiędzy nimi, a także różnorodne, złożone uwarunkowania i aksjologiczny kontekst prowadzonej działalności pedagogicznej, w tym rewalidacyjnej, resocjalizacyjnej i terapeutycznej, których celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.
Absolwent potrafi wykonywać zadania oraz formułować i rozwiązywać problemy będące w obszarze zainteresowania nauk społecznych (zwłaszcza w dziedzinie pedagogiki specjalnej) z wykorzystaniem nowej wiedzy oraz samodzielnie planować własne uczenie się przez całe życie i ukierunkowywać innych w tym zakresie. Gotowy jest do tworzenia i rozwijania wzorów właściwego postępowania w środowisku pracy i życia, podejmowania decyzji, krytycznej oceny siebie oraz zespołów i organizacji, w których uczestniczy.
|
Treści nauczania:
Semestr zimowy 2018/2019 -
Semestr letni 2018/2019
|
Efekty kształcenia dla kierunku Pedagogika specjalna zatwierdzone Uchwałą nr 5/2018 Senatu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach z dnia 31 stycznia 2018 roku w sprawie utworzenia kierunku studiów o nazwie pedagogika specjalna oraz Uchwałą nr 73/2018 Rady Wydziału Humanistycznego z dnia 17 lutego 2018 r. w sprawie uchwalenia efektów specjalnościowych na kierunku pedagogika specjalna, studia I i II stopnia. Program studiów dla kierunku Pedagogika specjalna określony Uchwałą nr 74/2018 Rady Wydziału Humanistycznego z dnia 17 lutego 2018 r. w sprawie uchwalenia planów i programów studiów na kierunku pedagogika specjalna, studia I i II stopnia.
|